Zverejnené 20.06.2016, Pre deti Pre dospelých Pre mládež Rodiny s deťmi Seniori

Naša tradičná Knižná burza ani tento rok nechýbala na Dňoch Petržalky. Už desiaty krát tím šikovných knihovníkov ponúkal návštevníkom areálu Dostihovej dráhy v Petržalke množstvo kníh vyradených z knižničného fondu knižnice. Veľmi nás potešilo výborné a príjemné počasie a že o burzu prejavilo záujem naozaj veľké množstvo „knihomoľov.“  V ponuke tento rok bolo cca. 2.000 knižných titulov vo veľmi zachovalom stave. Návštevníci si mohli vybrať z pestrej ponuky detských kníh, ktoré sa rozchytali už predpoludním, kedy prebiehal program na „detskej scéne“. Na odbyt išli historické romány, detektívky, sci-fi ale aj romány pre ženy. Záujem bol o históriu, životopisy a knihy s vojnovou tematikou. Za symbolickú sumu 0.50 € sa predalo asi 800 kníh. Pre tých, ktorí nestihli prísť na Petržalskú burzu kníh, cez letné mesiace chystáme tzv. Knižný kolotoč pred fontánou Technopolu a knihy z našej knižnice nájdete aj v Open air knižnici na letnej pláži na Tyršovom nábreží.