Zverejnené 12.04.2017,

Hľadanie nových ciest a prístupov v práci s čitateľmi je pre prácu knihovníkov v petržalskej knižnici príznačný. Snažíme sa neustále zdokonaľovať a vytvárať pre deti, ale aj dospelých podujatia, ktoré bude osobitejšie a originálnejšie, aby sme ukázali, že literatúra nie je iba čítanie. je to aj nachádzanie seba samého, hľadanie nových asociácií a vzťahov k ľuďom okolo seba, túžba pochopiť seba, iných, uchopiť svoj život do vlastných rúk spôsobom, aby bol bohatší a pestrejší, čo sa dá aj cez zážitky spojené s knihami, čítaním a ilustráciami. Naše knihovníčky Peťka a Vierka sa prednedávnom zúčastnili inšpiratívneho worshopu s názvom “ Od arteterapie k čítaniu“ , ktorý zorganizovala Staromestská knižnica v Bratislave a zážitky a niektoré postupy z neho sprostredkovali na workshope v piatok 7.4.2017 aj svojim kolegom- knihovníkom detských a rodinných pobočiek .