Zverejnené 23.05.2017,

Naša knižnica sa aj tento rok zúčastnila tradičného čitateľského maratónu „Čítajme si 2017“, ktorý organizačne zastrešuje Linka detskej istoty.   Tohtoročnou hosťkou čitateľského maratónu  v Miestnej knižnici Petržalka bola Petržalčanka pani Zuzana Šinkovicová, autorka novej detskej knihy Myšiak Samuel a jeho cesta okolo Slovenska.  Deti sa dozvedeli veľa zaujímavého „ zo zákulisia“ prípravy tejto knihy a ukázali, že naozaj poznajú naše krásne Slovensko veľmi dobre. Myšiakovi Samuelovi a jeho kamarátom by vedeli ukázať, alebo porozprávať im o mnohých pekných mestách a miestach u nás.

Knižnú novinku Myšiak Samuel a jeho cesta okolo Slovenska,  sme aj spolu s deťmi poslali do sveta, medzi deti  položenú v cyklistickej prilbe a za zvuku cinkania bicyklového zvončeka. Každému čítajúcemu dieťaťu sa ušla výborná pochúťka od sponzora knihy firmy MAX Sport- pána Martina Polednu.

Napriek tomu, že nám nejde o rekordy, pretože si viac ako ktokoľvek iný uvedomujeme, že čítanie nie je o číslach , čítali sme na šiestich miestach, v našej knižnici, aj na Základnej škole internátna pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou na Vlasteneckom námestí.  Ďakujeme všetkým zúčastnením deťom, pani učiteľkám za ústretovosť a pochopenie, našim knihovníkom za obetavosť a pani Zuzane Šinkovicovej   za príjemné hosťovanie v našej knižnici.

Do podujatia sa v našej knižnici zapojilo 525 čítajúcich detí.

S pani spisovateľkou Zuzanou Šinkovicovou sa deti stretnú na troch pobočkách a to:

9,00 – pobočka Furdekova 1

10,00- pobočka Prokofievova 5