Zverejnené 05.11.2017,

Putovná interaktívna výstava otvára dvere do vizuálneho sveta ilustrátora Miroslava Šaška. Papierové modely pracujú s motívmi autorových sprievodcov po svetových metropolách a vyzývajú deti a dospelých k hravej, tvorivej aktivite. Knihy Miroslava Šaška vznikali postupne od 50. rokov uplynulého storočia a dnes sa vďaka nim môžeme poprechádzať po takmer troch desiatkach miest a krajín po celom svete.
Výstavu realizujeme v úzkej spolupráci s Českým centrom Bratislava
Od dnešného dňa máte možnosť navštíviť výstavu Svet podľa Šaška!
Svet plný farieb, architektúry, jazykov, ľudí, dopravných prostriedkov a drobných maličkostí, ktoré vytvoril český ilustrátor Miroslav Šašek. Vo svojich knihách sprevádza zaujímavými mestami a miestami (nielen) deti. S jeho sériou kníh „This is…/Toto je…“ sa dnes zoznámili deti zo ZŠ Prokofievova, a keďže pán Šašek nestihol vytvoriť knihu This is Bratislava, spravili to za neho.