Ochrana osobných údajov podľa zákona 18/2018

Vážení čitatelia a návštevníci knižnice,v zmysle zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov si Vás dovoľujeme informovať, že z podujatí Miestnej knižnice Petržalka sa vyhotovuje fotodokumentácia a obrazový záznam, ktoré sa zverejňujú za účelom propagácie a dokumentácie na webovej, facebookovej a instragramovej stránke petržalskej knižnice, Mestskej časti Bratislava – Petržalka  a periodika Naša Petržalka.

Svoju námietku alebo nesúhlas s fotografovaním si uplatnite u zodpovednej osoby na pobočke.

Informácie pre verejnosť:

Viac informácií nájdete tu:

INFOGRAFIKA - základné online bezpečnostné tipy

Vážení čitatelia, táto infografika Vám ponúka niekoľko možností ako bezpečne chrániť svoju internetovú identitu na sociálnych sieťach.

INFOGRAFIKA

Jednoduchý sprievodca ako ochrániť osobné a citlivé údaje

Infografika Vám predstaví 9 jednoduchých zásad ktoré zaistia, že osobné údaje budete spracúvať v súlade s nariadením GDPR.

Informovanie o spracovaní osobných údajov zamestnancov v zmysle opatrení k pandemickej situácii v súvislosti s ochorením Covid-19

Informácie o spracúvaní osobných údajov-zamedzenie vstupu na pracovisko_…

INFOGRAFIKA - kybernetické hrozby pre rok 2022

Využívanie zariadení pripojených na internet je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou každodenného života a kybernetické hrozby sú podľa dostupných štatistík na Slovensku príčinou v priemere okolo 90% všetkých bezpečnostných incidentov spôsobených človekom (používateľom). Vo väčšine prípadov sa jedná o nepozornosť a nevedomosť, ktorých dôsledkom sú hlavne finančné straty, straty dát a informácií, strata reputácie a dobrého mena, nemožnosť vykonávať činnosť, poprípade až strata slobody.

Dávame do pozornosti užitočnú infografiku, ktorá upozorňuje na nástrahy, ktoré internetové pripojenie prináša.

INFOGRAFIKA

INFOGRAFIKA - 10 tipov pre fyzickú bezpečnosť – ochrana dokumentov a pracoviska ako nevyhnutná súčasť bezpečnosti

Táto infografika Vám predstaví 10 tipov pre fyzickú bezpečnosť – ochrana dokumentov a pracoviska ako nevyhnutná súčasť bezpečnosti.

INFOGRAFIKA - SMiShing a Vishing

Nakoľko stále zaznamenávame zvýšený počet šírenia podvodných SMS správ a telefonátov, nadväzujeme na predchádzajúci materiál, kde sme Vám predstavili 10 základných pravidiel ako neprísť o peniaze a prístupy do Vašich online služieb.

Táto infografika Vám ukáže Najbežnejšie formy podvodných SMS správ na Slovensku.

INFOGRAFIKA - Dáta nikdy nespia

Infografika predstavuje to, čo sa stalo v priemere každú jednu minútu na internete v roku 2021. Hlavne pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nám ukázali do akej miery sme odkázaní práve na internet a moderné technológie.

INFOGRAFIKA - e-mail bez spamu

Infografika vám predstaví 9 jednoduchých zásad ako udržiavať e-mail schránku bez spamu a phishingových útokov.

INFOGRAFIKA - Phishingove útoky

Infografika Vám poradí čo robiť, keď nájdete vo svojej mailovej schránke podozrivý email. Phishing stále predstavuje jednu z najpoužívanejších metód pre krádež peňazí, osobných a prihlasovacích údajov.

INFOGRAFIKA - Bezpečné heslá

10 bezpečnostných zásad ktoré je potrebné dodržiavať pri všetkých heslách. Silné heslo je základ akejkoľvek informačnej bezpečnosti.

INFOGRAFIKA - heslá, heslá, heslá

Infografika Vám ukáže aké heslá nikdy nepoužívať a čo v heslách naopak používať. Nezabúdajte že silné heslo je základ akejkoľvek informačnej bezpečnosti.