Zverejnené 07.01.2020,

Európsky festival „Light Up Your Street“  vyhlásený networkom “Placemaking Europe“ . V rámci neho sa 20.1.2020 rozsvietia verejné priestory vo viacerých európskych metropolách. Konkrétne v Rotterdame (Holandsko), v Osle a Stavangeri (Nórsko), Štokholme (Švédsko), Sofii (Bulharsko) a v Bratislave vďaka nášmu projektu “Light Up Petržalka“ v spolupráci s o.z. Krasy terasy a fakultou architektúry STU zabezpečíme osvetlenie tmavého verejného priestoru pri knižnici pod terasou na Vavilovovej ulici.

Okrem praktického prínosu pre lokalitu, jej obyvateľov a užívateľov, má workshop aj náučnú funkciu. Uskutočnia sa prednášky o dôležitosti verejného osvetlenia, o jeho historickom vývoji na území Bratislavy a tiež o aktuálnych trendoch v tejto sfére. Dozviete sa viac o placemakingu a participatívnych procesoch pri rozvoji verejných priestorov.