06.04.2020 - 31.12.2020

Máte záujem požičiavať si e- knihy 📲📱 a nie ste a v minulosti ste ani neboli čitateľom petržalskej knižnice?

Máme pre vás riešenie- tzv. PREDREGISTRACIA

Vypožičané e-knihy je možné čítať na mobilných zariadeniach (SMARTphone, tablet) s operačným systémom Android a iOS, pomocou aplikácie eReading.cz.

Digitálna knižnica , s ponukou e- kníh je vám k dispozícii 24 hodín denne.

👉NÁVOD na predregistráciu do on-line katalógu Carmen

📚Zaregistrujete sa alebo sa prihlásite do on-line katalógu Carmen na www.kniznicapetrzalka.sk, nájdete ho na webstránke hore vpravo alebo TU

📚Objaví sa náš katalóg, a v jeho ľavej časti nájdete možnosť- predregistrácia. Kliknite na túto možnosť a následne prosím vyplňte čo najviac údajov, ktoré pre možnosť zaregistrovať sa v našej knižnici potrebujeme. Vyberte si pobočku, na ktorej chcete byť registrovaný.

📚Posledným krokom po vyplnení všetkých údajov je stlačiť tlačítko registrovať. Vaša žiadosť príde do knižnice a vy od nás dostanete mail s inštrukciami, na ktoré číslo účtu treba zaplatiť registračný poplatok a vygenerujeme vám aj váš variabilný symbol pre platbu. Po úhrade dostanete od nás opäť mail s prihlasovacími údajmi do systému vypožičiavania e- kníh. Úhrada poplatku vás oprávňuje požičiavať si aj klasické knihy či periodiká vo Vami vybranej pobočke petržalskej knižnice.

📚HOTOVO – požičiavajte si a čítate e-knihy. Prajeme vám čo najviac príjemných chvíľ pri čítaní.

Ďalšou z možností je využiť registráciu do knižnice formou využitia tzv. Elektronickej prihlášky

👉NÁVOD k elektronickej registrácii formou prihlášky

📚 V pohodlí domova si vytlačíte  a vyplníte svoju prihlášku

📚 Vyplnenú prihlášku pošlite mailom na vybranú pobočku knižnice, ktorú chcete navštevovať. Naši knihovníci  ju zaregistrujú do systému a vygenerujú vám vaše číslo čitateľského preukazu, ktorý vás oprávňuje k požičiavaniu kníh, periodík a e-kníh, aj k využívaniu všetkých služieb, ktoré v knižnici ponúkame.

E-mailové adresy pobočiek:

lietavska16@kniznicapetrzalka.skprokofievova@kniznicapetrzalka.sk,

vysehradska27@kniznicapetrzalka.skodblit@kniznicapetrzalka.sk,

vavilovova24@kniznicapetrzalka.skrovniankova3@kniznicapetrzalka.sk,

turnianska@kniznicapetrzalka.skhaanova37@kniznicapetrzalka.sk,

furdekova1@kniznicapetrzalka.skdudova2@kniznicapetrzalka.sk

viac o pobočkách knižnice nájdete TU

📚Pri prvej osobnej návšteve pobočky budete mať registráciu už pripravenú. Po zaplatení registračného poplatku či už v hotovosti, alebo bezhotovostne na č. účtu knižnice sa stávate čitateľom.

Táto služba vám ušetrí čas strávený na pobočke a knihy si môžete objednávať cez svoje čitateľské konto aj doma. Naši knihovníci vám ich radi pripravia.

Prihlášky nájdete nižšie.

Príloha: Prihláška čitateľ od 0 do 16 rokov