Deň, keď pastelky dali výpoveď

Pobočky Dudova 2, Vyšehradská 27 dudova2@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 18 28 FREE WI-FI zóna

Charakteristika: Podujatie pre deti  materských škôl inšpirované knihou Drewa Daywalta o pastelkách, ktoré už mali všetkého dosť a neboli šťastné, preto dali svojmu malému majiteľovi výpoveď.

Spôsob realizácie:  Farbičky a ich používanie berieme v našom živote ako samozrejmosť. Malý Daniel si jedného dňa chce nakresliť obrázok. Namiesto škatuľky voskoviek nájde iba malý balíček listov. Pastelky sa v nich sťažujú na všetko možné. Daniel je smutný. Naozaj sa k nemu už nikdy pastelky nevrátia? Naozaj si sťažujú ako s nimi zaobchádzal? Aj tvoje pastelky sú doma či v škôlke nespokojné?  Týmito a podobnými otázkami sa detí opýtame ako a či si ukladajú farbičky a postupne si zábavnou formou zopakujeme všetky farby . Deti si vyberú jednu farbičku a nakreslia obrázok, ktorý je tak trocha netradičny. Ružového dinosaura, čiernu dúhu, zelené more … Na záver si deti zasúťažia v ukladaní pastelok podľa správneho farebného poradia. adi.

Cieľ:  Farby tvoria náš svet, preto je krásny a zaujímavý. Zamyslenie sa aj nad vecami, ktoré sú samozrejmosťou nášho života a nad našim vzťahom k veciam, ktoré vlastníme.

Cieľová skupina:  deti MŠ

Trvanie: 35 min.

Iné projekty