Kniholap alebo každý potrebuje príbeh

Pobočka Prokofievova 5 prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna

Charakteristika  V každom dome v postieľkach zvieratká vedia, že pred spaním sa vždy číta rozprávka.  Zrazu sa však knižky začnú strácať. Kto za to môže?  Kto vyrieši túto záhadu?

Spôsob realizácie: Každý z nás je nosičom príbehov. A knižnica je rozprávkový ostrov plný  pokladov – príbehov.  Prostredníctvom knihy Kniholap autorov Helen Docherty a Thomasa Dochertyho  budeme diskutovať prečo máme radi príbehy. Aké knihy radi čítame. Prípadne prečo nečítame. Načo sú nám knižnice? Ako by si vylepšil našu knižnicu, čo ti v nej chýba? Pripojíme rôzne aktivity ako napríklad vyhľadanie najobľúbenejšej či zaujímavej knihy. Pričom sa deti dozvedia aj o tom ako sa v knižnici orientovať, aby sme naozaj našli čo hľadáme.

Cieľ: Pripomenúť deťom, že príbehy nás sprevádzajú celým životom. Či už ako rozprávka pred spaním alebo rozprávanie o tom, čo sme zažili na dovolenke. Ukázať deťom, že knižnica je miestom, ktoré je plné neobyčajných príbehov  čakajúcich práve na nich. Podujatie využijeme aj pri zapisovaní prváčikov za čitateľov knižnice.

Cieľová skupina:       1.a 2.ročník ZŠ

Trvanie: 45 min.