Krič potichu, braček

Pobočka Furdekova 1 furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 53 24 FREE WI-FI zóna

Charakteristika: Podujatie spracované na základe knihy I. Březinovej o tínedžerke Pamele a jej bratovi Jeremiášovi, ktorý je tak trochu „iný.“ Túto inakosť by ste si však na prvý pohľad vôbec nevšimli.

Spôsob realizácie: Pýtame sa detí, či vedia, čo to znamená autizmus, prípadne aspergerov syndróm. Poznajú aj oni zo svojho okolia niekoho, kto má autizmus? S deťmi sa porozprávame o pojmoch, ktoré predstavujú vybrané diagnózy a poruchy. Prečítame si vybrané úryvky z knihy a budeme diskutovať, ako by sa zachovali na mieste Pamely alebo jej spolužiakov. Na konkrétnych modelových situáciách si budú mať možnosť aspoň približne vyskúšať, ako a čo cíti autista. Kto bude chcieť, môže na papierik napísať, čo by odkázali Pamele a ako by ju povzbudili do života s jej bratom.

Cieľ: Vzbudiť v deťoch empatiu k ľuďom s rôznymi poruchami a ochotu pomôcť ich blízkym k pocitu vyrovnanosti s osudom. Zamyslieť sa nad možnými reakciami okolia k ľuďom s autizmom a ich dôsledkami.

Cieľová skupina: 2. stupeň ZŠ

Trvanie: 45 min.

Iné projekty

  • Naprieč Slovenskom s myšiakom Samuelom

    Naprieč Slovenskom s myšiakom Samuelom Charakteristika projektu: Rozširujúce a oživujúce vlastivedné poznatky o slovenských mestách, zaujímavých miestach a osobnostiach, ktoré…

  • Knižný minikolotoč

    Počas krásnych jarných dní či počas celého leta nájdu čitatelia pred 4 pobočkami petržalskej knižnice stolíky s voľne položenými knihami….

  • Žabiak a cudzinec – kto je „náš“ a kto je „cudzí“

    Charakteristika projektu: Témou podujatia je inakosť a prijímanie iných ľudí do rodiny, susedstva a do nášho okolia. Cieľ: Prirodzeným spôsobom…