Pavúčik Zlatúšik

Pobočka Furdekova 1 furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 53 24 FREE WI-FI zóna

Charakteristika: Podujatie pre deti materských škôl inšpirované knihou Diany Amftovej o rozkošnom pavúčikovi, ktorý nechápe, prečo sa ľudia boja pavúkov.

Spôsob realizácie: Prečítame a prezrieme si v obrázkovej prezentácii milý príbeh o Zlatúšikovi, ktorý postupne chodí za každým členom svojej  rodiny a pýta sa, prečo majú všetci strach z pavúkov. Čo sa stane, keď zbadáme pavúka? Prečo je pre nás odporný? A čo by sa stalo, keby pavúky neexistovali? Z čoho všetkého ešte majú deti zväčša strach? Ako sa dá strach prekonať? Tieto a iné otázky preberieme s deťmi hravým spôsobom. Zároveň si predstavíme najznámejšie druhy pavúkov, ktoré u nás žijú a povieme si, na čo sú užitočné. A v poslednom rade si pri vysvetlení rodinných vzťahov pomenujeme rôznych členov rodiny.

Cieľ: Zamyslenie nad situáciami, ktoré nám naháňajú strach. Hľadanie odpovede na otázku, ako prekonávať strach. Rozšírenie vedomostí o živote pavúkov. Pripomenutie pomenovaní jednotlivých členov rodiny.

Cieľová skupina: deti MŠ

Trvanie: 35 min.

 

Iné projekty

  • Týždeň dobrovoľníctva

    V spolupráci s Dobrovoľníckou skupinou Vŕba, ponúkame zadarmo knihy v Onkologickom ústave sv. Alžbety na Heydukovej ulici. Voľné knihy sú…

  • Kreatívne popoludnia

    Základná charakteristika: Popoludňajšie stretnutia ľudí zamerané na ručné práce s cieľom rozvíjať svoju kreativitu. Zameranie/Cieľ: Šitie, štrikovanie, vyšívanie, výroba dekoratívnych predmetov….

  • O neposlušnom ľadovom medvedíkovi

    Charakteristika: Podujatie pre deti materských škôl na motívy knihy od Rudolfa Lukeša O neposlušnom ľadovom medvedíkovi. Pomocou príbehu deti bližšie spoznajú…