Pavúčik Zlatúšik

Pobočka Furdekova 1 furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 53 24 FREE WI-FI zóna

Charakteristika: Podujatie pre deti materských škôl inšpirované knihou Diany Amftovej o rozkošnom pavúčikovi, ktorý nechápe, prečo sa ľudia boja pavúkov.

Spôsob realizácie: Prečítame a prezrieme si v obrázkovej prezentácii milý príbeh o Zlatúšikovi, ktorý postupne chodí za každým členom svojej  rodiny a pýta sa, prečo majú všetci strach z pavúkov. Čo sa stane, keď zbadáme pavúka? Prečo je pre nás odporný? A čo by sa stalo, keby pavúky neexistovali? Z čoho všetkého ešte majú deti zväčša strach? Ako sa dá strach prekonať? Tieto a iné otázky preberieme s deťmi hravým spôsobom. Zároveň si predstavíme najznámejšie druhy pavúkov, ktoré u nás žijú a povieme si, na čo sú užitočné. A v poslednom rade si pri vysvetlení rodinných vzťahov pomenujeme rôznych členov rodiny.

Cieľ: Zamyslenie nad situáciami, ktoré nám naháňajú strach. Hľadanie odpovede na otázku, ako prekonávať strach. Rozšírenie vedomostí o živote pavúkov. Pripomenutie pomenovaní jednotlivých členov rodiny.

Cieľová skupina: deti MŠ

Trvanie: 35 min.

 

Iné projekty

  • Pom Pomove rozprávky- chudák Artúr Buchta

    Charakteristika projektu: Artúr Buchta je pažravý vták, ktorý sa rozhodne držať diétu, a vypustí zo svojho jedálneho lístka všetko, okrem čokolády….

  • Leto s petržalskou knižnicou 2018

    Pripravili sme pre všetkých letný program našej knižnice. Na detských a rodinných pobočkách čakajú deti každý týždeň v pondelok a…

  • Prebuď sa (s) knihou 2019

    Maratón čítania, výtvarných workshopov a ďalších skvelých vecí s autormi a ilustrátormi kníh či hudobníkmi a divadelníkmi. Festival pripravený na…