Zverejnené 30.12.2009,

16.3. sa v knižnici hľadal rozprávkový kráľ

Hľadá sa rozprávkový kráľ
nezavítal náhodou aj k Vám?
Všetky poličky dobre prezrite
knihu Pavla Dobšinského nájdite!

Vážení a milí čitatelia a bibliofilovia,
pondelok 16. marec je Dňom ľudovej rozprávky – v tento deň sa narodil v roku 1828 Pavol Dobšinský. Kto z Vás mal od neho doma knižku, mohol si ju priniesť v pondelok 16.3.2009 na hociktorú detskú pobočku našej knižnice ( Ambroseho 4, Lietavská 1, Furdekova 1 a Vyšehradská 27) alebo dokonca k nám do knižnice na 8. poschodie Technopolu, Kutlíkova 17 a my Vám ju označili peknou samolepkou s logom tohto dňa.

Zapojili sme sa tak do celoslovenského pokusu vytvoriť unikátny rekord v oprášení kníh Pavla Dobšinského. Realizácia prebehla v jeden jediný deň – 16. marca, ktorý si knihovníci na počesť Pavla Dobšinského zvolili za Deň ľudovej rozprávky. Cieľom projektu bolo osloviť čitateľov aj nečitateľov, aby prehľadali svoje domáce knižnice, našli akúkoľvek knihu od Pavla Dobšinského a v priebehu Dňa ľudovej rozprávky ju prišli ukázať k nám do knižnice, dostali výnimočnú samolepku a pani knihovníčka si zapísala meno na lístok, vďaka ktorému mohli pri troche šťastia pri losovaní získať milú odmenu. Akcia bude prebiehala na všetkých detských pobočkách knižnice v Petržalke.