Miestna knižnica Petržalka, Vavilovova 26

Otváracie hodiny
Pondelok - 13:00 - 19:00
Utorok 10:00 - 12:00 13:00 - 16:30
Streda 10:00 - 12:00 13:00 - 16:30
Štvrtok 10:00 - 12:00 13:00 - 16:30
Piatok 10:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Sobota - -
+421 947 487 716, WI-Fi FREE zóna
vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk
linky bus č. 84, 95, 99, električka č. 1 - zastávka Farského

Milé naše čitateľky, milí čitatelia,

počas letných prázdnin mení petržalská knižnica na svojich deviatich pobočkách výpožičné hodiny.

Počas horúcich letných dní si naše výpožičné služby a pripravované podujatia určite lepšie vychutnáte v predobednom čase. Jeden deň v týždni ale zostáva otvorený do skorších podvečerných hodín.

Prajeme Vám krásne leto a deťom príjemné prežitie letných prázdninových dní.

 

Pobočka odbornej a cudzojazyčnej literatúry na Vavilovovej ul. č.26 čitateľom ponúka knihy zo spoločenských, prírodných a aplikovaných vied, umenia, geografie, dejín, literárnej vedy, odbornú, populárno – náučnú, umenovednú a cudzojazyčnú literatúru v anglickom, nemeckom, ruskom, francúzskom, talianskom, španielskom a latinskom jazyku. Ako doplnkové služby Vám ponúkame: kopírovanie z Vašich dokumentov, tlač z internetu, skenovanie dokumentov, internet a wi-fi pre verejnosť a možnosť objednávky a rezervácie vybraných dokumentov, služba Medziknižničnej výpožičnej služby (MVS) pre iné knižnice.

FREE WI-FI zóna.

V priestore pred vchodom do pobočky je umiestnený BIBLIOBOX , kde môžete vrátiť knihy v čase, keď je knižnica zatvorená.

Knižnica prešla rozsiahlou rekonštrukciou, ktorej výsledkom je aj nový spoločenský priestor s názvom „Klub pod terasou“ a znovu-obnovené hudobné oddelenie s možnosťou prezenčných výpožičiek LP a CD nosičov. Zrekonštruovaná pobočka bola verejnosti sprístupnená 30.06.2023. 

Na Vašu návštevu sa tešia knihovníci:  Mgr. Andrej Blaas a Mgr. Juraj Homoľa

 

Najväčšia petržalská zbierka regionálnych dokumentov

Knižné publikácie o kultúrno-historickom vývoji hlavného mesta Slovenska a jeho významných osobnostiach sú k dispozícii na všetkých pracoviskách Miestnej knižnice Petržalka, ale najväčšia ucelená zbierka je na pobočke odbornej a cudzojazyčnej literatúry na Vavilovovej ulici č. 26.

Táto samostatná časť dokumentov zaznamenáva kultúrny, spoločenský, historický, zemepisný a hospodársky vývoj Bratislavy a zvlášť mestskej časti Petržalka. Informuje našich návštevníkov o významných osobnostiach, ktoré sa tu narodili, pôsobili alebo zomreli, o ich činnosti, o významných udalostiach, ktoré sú spojené s našim regiónom. Vo vyhradenom priestore je uložených približne 300 knižných dokumentov. Viac informácií ……

Projekty pobočky

Zoznámte sa s knižnicou, informačná výchova

Pobočka Vavilovova 26 odblit@kniznicapetrzalka.sk

Charakteristika projektu: Prezentácia knižnice a jej služieb, predstavenie on-line katalógu, e-kníh, podujatí a taktiež krátkej histórie knižníc. Cieľ: Vyzdvihnutie významu…

Cestovateľský denník

Pobočka Vavilovova 26 Pre deti Pre dospelých Pre mládež odblit@kniznicapetrzalka.sk | 02/62 520 408

Charakteristika projektu: Stretnutia čitateľov a priateľov kníh s autormi, sprievodcami a nadšencami cestovania pri rozprávaní o zážitkoch z ciest po…

Najbližšie podujatia

Všetky podujatia