Online katalógy k vášmu čitateľskému preukazu | ZDARMA

Miestna knižnica Petržalka s deviatimi pobočkami, z ktorých päť sa zameriava na detského čitateľa a mládež, tri na dospelých čitateľov a čitateľky a v jednej sa naši – vždy ochotné kolegyne a kolegovia – špecializujú na odbornú, umenovednú, hudobnú, regionálnu a cudzojazyčnú literatúru.

Fond knižnice preto tvoria bohaté katalógy beletrie pre deti, mládež i dospelých, odborná a populárno-náučná literatúra zo všetkých spoločenských a vedných odborov (politika, veda, umenie, šport, podnikanie, manažment, sociálna práca,…), knihy o Bratislave a bratislavskom regióne, cudzojazyčná literatúra ako aj denná tlač, spoločenské a kultúrne časopisy alebo odborné periodiká. Služby knižnice na našich deviatich pobočkách i v ONLINE svete môžu využívať všetci registrovaní čitatelia a čitateľky, a to vrátane ich bezplatných Wi-Fi zón alebo využitia ich technického vybavenia ako biblioboxy, počítače, kopírky, tlačiarne a podobne.

Naša samosprávna inštitúcia sa predovšetkým sústredí na vytváranie kultúrneho prostredia pre všetky komunity nášho zeleného sídliska. V spolupráci s mestskou časťou a partnermi organizujeme besedy o knihách aj s autormi, výchovno-náučné aktivity, programy na podporu čítania s porozumením a zvýšenie čitateľskej gramotnosti, literárne súťaže, zábavné popoludnia a tvorivé dielne pre deti a mládež, knižné výstavy a prezentácie, kurzy základov práce s počítačom pre seniorov alebo knižné burzy a kolotoče.

V neposlednom rade naši knihovníci a knihovníčky radi zabezpečujú aj donáškovú službu pre našich zdravotne znevýhodnených čitateľov.

       HLAVNÝ KATALÓG KNIŽNICE PETRŽALKA

 

Prostredníctvom osobnej registrácie v ktorejkoľvek petržalskej knižnici je vám k dispozícií aj ONLINE knižný katalóg Carmen, ktorý umožňuje vyhľadávanie kníh a e-kníh v našom aktuálnom knižnom fonde, rezervovanie, objednávanie a vypožičiavanie našich kníh, e-kníh a iných elektronických dokumentov, rýchly prístup do vášho užívateľského konta a v neposlednom rade náhľad do histórie vašich výpožičiek vrátane vytvárania vlastných zoznamov prečítaných kníh, a to aj s ich hodnotením pre ďalších čitateľov a čitateľky.

VSTUP DO  HLAVNÉHO KATALÓGU KNIŽNICE PETRŽALKA

 

DETSKÁ DIGITÁLNA KNIŽNICA KUBO CLUB

 

K vášmu čitateľskému preukazu Knižnice Petržalka získate aj prístup do detskej digitálnej knižnice KUBO CLUB, ktorá je plná detských kníh a e-kníh prispôsobených najmenším čitateľom a poslucháčom od dvoch rokov. Spolu s naším partnerom aj my veríme, že i v digitálnom svete môže byť zážitok z čítania vizuálne príjemným a podnetným, a preto katalóg KUBO CLUB kladie dôraz tak na slovo, ako aj na ilustrácie a grafické spracovanie. Stiahnite si mobilnú aplikáciu pre vaše zariadenia iOS alebo Android a pri registrácii nezabudnite zadať číslo čitateľského preukazu a e-mail, ktoré ste získali a použili pri registrácii do našej knižnice. V nastaveniach si následne zvoľte našu Miestnu knižnicu Petržalka a ďalšie dobrodružstvá môžu začať.

VSTUP DO ONLINE KATALÓGU KUBO CLUB

PALMKNIHY – ELEKTRONICKÉ KNIHY AJ VO VAŠOM MOBILE ALEBO TABLETE

Knižnica Petržalka registrovaným čitateľom umožňuje aj BEZPLATNÝ prístup do databázy e-kníh mobilnej aplikácie PALMKNIHY pre zariadenia s operačným systémom iOSAndroid. Dĺžka výpožičky je 31 dní a na 32. deň sa e-kniha sama vymaže z vašej aplikácie. E-knihu nie je možné predčasne vrátiť a každý čitateľ môže mať zároveň požičané maximálne dva tituly. Pre používanie platformy PALMKNIHY s benefitmi pre našich čitateľov sa musíte najskôr registrovať ako čitateľ, a to osobne na niektorej z pobočiek našej knižnice.

Ako nový čitateľ môže vyplniť a na e-mail nemethova@kniznicapetrzalka.sk poslať aj takzvanú predregistráciu, ktorá sa však sprístupní až po akceptácii a uhradení registračného poplatku podľa platného cenníka a pokynov, ktoré následne obdržíte. Vo vašom e-maile je potrebné uviesť váš platný e-mail totožný s e-mailom použitým pri registrácii na platforme PALMKNIHY, či už prostredníctvom webu alebo mobilnej aplikácie. S registráciou v Miestnej knižnici Petržalka získate prístupové údaje do svojho čitateľského konta (číslo čitateľského preukazu a PIN), ktoré budete môcť použiť aj ako prístup do katalógu našej knižnice na platforme Carmen s ďalšími skvelými katalógmi e-kníh. VIAC INFO TU.

VSTUP DO KATALÓGU PALMKNIHY

 

   INFOGATE – SÚHRNNÝ KATALÓG SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC

Knižnica Petržalka je zapojená aj do súborového katalógu slovenských knižníc InfoGate.sk, ktorý bol spustený do pilotnej prevádzky v roku 2013 a predstavuje jednotné vyhľadávacie prostredie vo viac ako 1 500 000 bibliografických záznamoch slovenských knižníc. V neposlednom rade môžete vďaka našej samosprávnej knižnici vyskúšať aj SMARTkatalóg Lanius 2.

VSTUP DO KATALÓGU INFOGATE

ZAUJÍMAVÉ LITERÁRNE WEBY:

Knihy na dosah

KNIHYNADOSAH.sk

Literárny portál Knihy na dosah vznikol v roku 2017. Jeho vydavateľom je Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach. Cieľom projektu je propagovať literatúru, knihy a čítanie formou, ktorá by bola dostupná a zrozumiteľná širšej verejnosti, no zároveň si udržala istý kvalitatívny štandard.

Medzi knihami

MEDZIKNIHAMI.sk

Medzi knihami je stránka, ktorú založilo Art-fórum a prostredníctvom nej sprostredkováva informácie o kníhkupectvách, recenzie a ochutnávky nových zaujímavých kníh, informácie z domácej, českej a aj svetovej literatúry či pozvánky na literárne akcie.

Literárne noviny

LITERÁRNENOVINY.sk

Literárne noviny vznikli ako nezávislé internetové médium, ktoré prináša informácie o slovenskej a zahraničnej literatúre. Ambíciou tohto neziskového online projektu je poskytovať kvalitný obsah a otvorený komunikačný priestor pre všetkých priaznivcov dobrého čítania.