Zverejnené 06.10.2011,

Výstava Život vtákov v dunajských luhoch sa stretla s veľkým záujmom zo strany základných a materských škôl. Za prvé tri týždne trvania výstavy ju malo možnosť navštíviť vyše 300 detí, pedagógov z petržalských škôl ale aj rodičov a čitateľov našej knižnice.
Cyklus je ukážkou súladu sily rieky počas povodní a procesu tvorby novej pôdy a lesa. Hlavným prvkom výstavy sú krásne ručne maľované panely znázorňujúce cyklus života rieky Dunaj. Súčasťou výstavy sú aj drevené modely vtákov v životnej veľkosti, ktoré sú umiestnené vo verných napodobeninách svojich skutočných hniezdísk. S deťmi sa hráme a určujeme vtáky podľa hlasov ktoré vtáky vydávajú, potravy ktorou sa živia , miest kde hniezdia. Na výstave nájdete aj veľkú magnetickú tabuľu, na ktorú deti dopĺňajú vtáčiky .
Všetkých, ktorí ešte výstavu nenavštívili, srdečne pozývame, školské skupiny sa môžu vopred nahlásiť na tel. č. 02/638 26 203.