Zverejnené 12.09.2012,

Knižný kolotoč 2012

Vyhodnotenie ročníka 2012
Knižný kolotoč sa dnes 22.8.2012 skončil. Po poslednom kole môžeme už bilancovať jubilejný ročník a vyhodnotiť ho ako veľmi úspešný, dokonca najštedrejší v svojej histórii. Za dva mesiace sme rozdali cca 2 700 kníh (je to o 1000 viac ako vlani) a ponúkli sme záujemcom asi 5 000 titulov (je to viac o 1 500 viac ako vlani). Najväčší záujem bol tradične o detské knihy, detektívky a romány pre ženy, ale aj dobrodružné romány, horory sci-fi. Aj keď, niektorí nenašli čo hľadali, nikto, kto k nám do stánku pri fontáne pred Technopolom prišiel neodišiel bez knihy.
Letný knižný kolotoč naplnil svoj cieľ – dal druhú šancu starším knihám, vrátil ich medzi Petržalčanov, pričom zviditeľnil a predstavil našu knižnicu aj našim možno budúcim čitateľom. Všetkých radi privítame na našich 10 pobočkách v Petržalke.
Milí priatelia, veríme, že nám zachováte priazeň a stretneme sa na budúcom už 6. ročníku v roku 2013, alebo sa stretneme na iných akciách, ktoré pre Vás pripraví naša knižnica.

Dňa 22.8.2012 sa uskutočnilo posledné kolo 5.ročníka „Knižného kolotoča“ tejto letnej sezóny. Rozdali sme asi 450 kníh. V ponuke bolo 950 titulov, hlavne detektívky a detské rozprávky, ktoré išli na dračku.

Štvrté kolo „Knižného kolotoča“ sa uskutočnilo v stredu 15.8.2012. Doteraz sme zaznamenali najväčší záujem ľudí o rozdávané knižky. Priaznivcom letného čítania sme rozdali asi 750 kníh. V ponuke bolo asi 1300 titulov. Posledný knižný kolotoč otvárame už o týždeň. Tešíme sa na Vás už o týždeň.

„Dňa 1.8.2012 sa uskutočnilo tretie kolo "Knižného kolotoča". Priaznivcom letného čítania sme rozdali asi 550 kníh. V ponuke bolo asi 850 titulov. Mladí ľudia brali hlavne dobrodružné romány, sci-fi, mladé mamičky mali záujem o detské knižky, starší páni o literatúru faktu, odborné knihy.“

18. júla sa uskutočnilo druhé kolo "Knižného kolotoča". Potešilo nás, že záujem o knihy stúpa. Priaznivcom letného čítania sme rozdali asi 550 kníh. V ponuke bolo asi 1100 titulov. Záujem bol hlavne o detské knihy, ženy si hľadali príbehy o láske a muži vojenskú a odbornú literatúru.