Zverejnené 28.01.2013,

22. apríl je Dňom Zeme. Pri tejto príležitosti a v rámci projektu "Les ukrytý v knihe " na pobočke MKP na Furdekovej ulici Mgr. Pavol Littera predstavil deťom zo ZŠ na Pankúchovej ulici známy i neznámy svet vtáčikov, kvietkov aj hmyzu žijúcich v blízkosti Vŕby hlavovej. Tento strom je neoddeliteľnou súčasťou prírody v okolí väčších i menších riek a potokov. Deti aj knihovníci si zo záujmom vypočuli zvuky vtákov , žiab i dravcov. Pozreli sme si larvy zlatoňa a naučili sa veľa zaujímavostí ktoré sa viažu priamo na prostredie v ktorom vŕby rastú. Ďakujeme Palkovi za jeho zaujímavý a trpezlivý výklad. S projektom budeme pokračovať v mesiaci jún aj na ostatných detských pobočkách našej knižnice.

Aj knihovníci z pobočky Vavilovova 24 – teta Ľudka, Zuzka a Ferko, pripravili na strednajšie dopoludnie veľmi zaujímavú, zábavnú a pestrú prezentáciu na túto tému pre žiakov z 3.C. ZŠ Pankúchova.