Zverejnené 28.01.2013,

Miestna knižnica Petržalka
BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti

30 . mája 2012 slávnostne otvorili výstavu venovanú nedožitým 90. narodeninám spisovateľky Kláry Jarunkovej s názvom :

Klára Jarunková: Jediná a jedinečná

Výstava je spomienkou na veľkú spisovateľku, ktorá preslávila svoju krajinu väčšmi ako mnohí iní. Vo svojej tvorbe sa preniesla ponad nepodstatné veci svojej doby , ktoré napriek neustále sa meniacim politickým pomerom, štátom, vojnám a spoločnostiam zostávajú stále tie isté.

Jej knihy Brat mlčanlivého vlka, Jediná, Hrdinský zápisník , Tulák či mnohé iné boli preložené do viacerých svetových jazykov a môžete ich vidieť aj na výstave.

Výstavu sme pre žiakov základných škôl doplnili aj sprievodným programom, v ktorom akad. maliarka Daniela Zacharová, dcéra Kláry Jarunkovej poodhalí deťom tajomstvo ilustrácií a naučí ich aj niektoré výtvarné techniky.

jarunkova-01.JPG
jarunkova-02.JPG