Zverejnené 28.01.2013,

"Spisovatelia v školských laviciach"- výstava

Múzeum školstva a pedagogiky na Hálovej ulici 16 v Petržalke slávnostne sprístupni výstavu 19. mája počas Noci múzeí a galérií. Miestna knižnica Petržalka, je patnerom výstavy a zapožičala 11 knižiek, ktoré jednotliví autori označili ako naobľúbenejšie. Tak sa návštevníci budú môcť aj začítať do ich knižiek. Na otvorení rátajú s účasťou spisovateľov aj návštevníkov. Výstava potrvá do konca júna.

Samotný názov výstavy napovedá, na čo sa môžeme tešiť. Ak vás láka spoznať našich majstrov pera aj z inej stránky, ako z tých knižných, určite sa tu zastavte. Aj oni kedysi dreli školské lavice a lámali si hlavy nad písmenkami v šlabikároch. Dvanásť súčasných spisovateľov – L. Ballek, J. Banáš, E. Borušovičová, E. Farkašová, O. Feldeková, D. Hevier, M. Hvorecký, T. Janovic, D. Kapitáňová, Š. Murín, P. Nagyová-Džerengová a P. Rankov – si spomína na svoje školské časy, spolužiakov, pedagógov, ale aj predmety, ktoré nemali v láske a, naopak, ktoré si obľúbili.

stránka o výstave