Zverejnené 20.03.2013,

7. ročník Jarného maratónu s knihou , ktorý organizujú bratislavské knižnice a Malokarpatská knižnica v Pezinku sa tento rok niesol v znamení knihy Johanka v Zapadáčiku, ktorej autorku pani Toňu Revajovú sme privítali na našich pobočkách na Prokofievovej a Vavilovovej ul. Ďalším našim vzácnym hosťom bola pani poslankyňa Ľudmila Farkašovská, ktorá deťom prekrásne prečítala niekoľko zaujímavých úryvkov z knihy.
Tento rok sa v našej knižnici tejto už tradičnej akcie zúčastnilo 85 detí z štyroch základných škôl. Zúčasnili sa deti zo ZŠ Prokofievova, ZŠ Dudova, ZŠ Holíčska a ZŠ Vlastenecké nám. Príbeh školáčky Johanky, ktorá sa so svojou mamou a malým bratom presťahuje z väčšieho mesta do malej dedinky deti zaujal a niektoré aj knihu dôverne poznali. Deti zo ZŠ Dudova si ju spolu so svojou pani učiteľkou aj celú prečítali. Deti z ŠKD na Prokofievovej ul. pre pani spisovateľku vyrobili ku knihe vlastnéh komiksové ilustrácie, ktoré potom knihovníci spracovali spolu s textom z originálnej predlohy a zviazali do knihy, ktorú sme autorke venovali. Menšie deti vyrobili obrázky Johanky technikou koláže, podľa ich vlastných predstáv. A tak sme mali Johanku blondínku, čiernovlásku, aj hlavnú hrdinku s červenými vlasmi. Kniha Toni Revajovej má už aj svoje pokračovanie a my jej prajeme veľa malých čitateľov, ktorí sa budú pri výbere knihy inšpirovať aj našim spoločným podujatím.

jmk-01.JPG jmk-02.JPG jmk-03.JPG
jmk-04.JPG jmk-05.JPG jmk-06.JPG