Zverejnené 09.03.2013,
V spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti Bratislava a Památníkom národního písemnictví v Prahe sme dňa 6. marca 2013 slávnostne otvorili výstavu

Najkrajšie/nejkrásnější české a slovenské detské/dětské knihy.

Výstavu otvorila riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka PhDr. Katarína Bergerová spolu s riaditeľom Památníka národního písemnictví v Prahe Mgr. Zdeňkem Freislebenom a riaditeľom BIBIANY Ing. Petrom Tvrdoňom. Vernisáže sa zúčastnili aj riaditeľka Českého centra v Bratislave Lenka Zogatová, koordinátorka ČC Petra Darovcová a riaditeľ Slovenskej pedagogickej knižnice v Bratislave PhDr. Vladimír Grigar.

Jedinečná výstava prezentuje 100 slovenských a 100 českých ocenených kníh pre deti a mládež za posledných desať rokov.

Vernisáže sa zúčastnili aj deti z Materskej školy na Ševčenkovej ulici. Knihovníci Katarína Paulechová a Mikuláš Baňák si pre deti pripravili krátke čítanie z knihy Z denníka kocúra Modroočka od českého autora Josefa Kolářa, ktorá je súčasťou výstavy.

Výstava potrvá do 28. marca 2013 a bude prístupná v čase otváracích hodín na pobočke MKP na Prokofievovej ul. č. 5.

CZ-SK_knihy-01.JPG CZ-SK_knihy-02.JPG CZ-SK_knihy-03.JPG
CZ-SK_knihy-04.JPG CZ-SK_knihy-05.JPG CZ-SK_knihy-06.JPG