Zverejnené 15.04.2013,

Noc s Andersenom

Už po tretíkrát sme mohli v našej pobočke na Prokofievovej ul. privítať našich malých aj väčších čitateľov na Noci s Andersenom. 26 detí vybraných zo všetkých našich detských pobočiek – verných a pravidelných čitateľov knižnice malo možnosť zažiť nielen noc v knižnici ale aj zúčastniť sa programe, ktorý pre nich pripravili naši knihovníci. Tento rok boli nosnou témou celého večera rozprávky bratov Grimmovcov. Na začiatku spoločne stráveného večera sme sa všetci predstavili a povedali niečo o sebe, svojich záujmoch , obľúbených knihách či aktivitách vo voľnom čase. Nasledovala prezentácia o rozprávkach bratov Grimmovcov a tak trocha sme popustili uzdu fantázii a skúsili si predstaviť, ako by ich hrdinovia z rozprávok vyzerali dnes. Zlatým klincom večera bolo vystúpenie klauna Pepeleho.  Deti aj dospelých úžasne zabavil. Nasledovala vedomostná súťaž , kde sme sa presvečili ako deti poznajú nielen knihy, ale aj svoje mesto – Bratislavu, Slovensko, zvučky a jingle z rozprávok ale aj ľudové piesne, ktoré im na živo zahrali hudobníci Erik a Ferko. S knihovníčkou Barbarou si deti vyrobili krásne ilustrovanú knižôčku s obrázkami z rozprávok bratov Grimmovcov. Samozrejme nechýbala ani diskotéka, na ktorej sa deti výborne zabavili . Celú Noc s Andersenom sme ukončili viac ako hodinovým čítaním rozprávok o ktorých sme po celý večer hovorili . O pol tretej nadránom knižnice stíchla….

NsA-1.JPG NsA-10.JPG NsA-11.JPG NsA-12.JPG
NsA-13.JPG NsA-14.JPG NsA-15.JPG NsA-16.JPG