Zverejnené 30.05.2013,

Brazília je ešte stále pre nás stredoeurópanov tak trocha exotickou a nedostupnou krajinou, ktorú máme spojenú s vôňou výbornej kávy, každoročným svetoznámym karnevalom, skvelým futbalom, dažďovými pralesmi a plážou Copacabana. Na slovenskom knižnom trhu sa minulý rok objavila publikácie trojice autoriek Anny Kolárikovej, Evy Hanzelyovej a Kataríny Habánovej o tejto krásnej krajine. Je vydaná v dvojjazyčnej slovensko – portugalskej mutácii. Španielsky autor Miguel de Cervantes raz nazval portugalčinu ako "sladký a príjemný jazyk" a týmto jazykom sa nám pani Eva Hanzelyová na úvod svojho rozprávania o knihe Brasil/ Brazília aj prihovorila. Krásna prezentácia, brazílska hudba, predmety pochádzajúce priamo z Brazílie ale najmä zaujímavé rozprávanie pani Hanzelyovej spríjemnili pondelkový podvečer na pobočke odbornej a cudzojazyčnej literatúry našej knižnice na Vavilovovej 26. Nás knihovníkov potešilo, že autorka si pri písaní knihy vypomáhala aj informáciami z kníh z fondu našej knižnice kde je už niekoľko rokov našou vernou čitateľkou.

Brazilia-01.JPG Brazilia-02.JPG Brazilia-03.JPG
Brazilia-04.JPG Brazilia-05.JPG Brazilia-06.JPG