Zverejnené 05.06.2013,

Detský čitateľský maratón v Miestnej knižnici Petržalka – Čítajme si ..2013

Už šiesty ročník detského čitateľského maratóna s názvom Čítajme si … ktorý organizuje detská linka záchrany pri UNICEF podporila aj Miestna knižnica Petržalka. V utorok 4. júna 2013 knihovníčky a knihovníci nečítali s deťmi len v na všetkých detských a rodinných pobočkách knižnice , ale prišli za nimi aj priamo do petržalských škôl. Čítalo sa na Základnej škole internátnej pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou na Vlasteneckom námestí, na základných školách Turnianska , Budatínska, Dudova, Pankúchova. Na rodinnú pobočku na Prokofievovej ul. prišli čitateľský maratón podporiť vzácni hostia . Spisovateľ pán Daniel Hevier deťom porozprával a prečítal aj časť svojej najnovšej knihy KR.V , Krajina V alebo Kráľovná Viktória, ktorá mladým čitateľom priblíži hemofíliu, chorobu , ktorej sa hovorilo aj kráľovské ochorenie, lebo ňou trpeli príslušníci mnohých kráľovských rodov Európy. Pobočku navštívila aj pani spisovateľka Gabriela Dittelová, ktorá menším deťom pravidelne navštevujúcim náš popoludný klub Čítame si s Knihomolkou priblížila jej knihu plnú pekných básničiek a aj obrázkov ilustrátorky Zuzany Lipnickej s názvom Knižka pod vankúš.
Celkovo na sa na detskom čitateľskom maratóne zúčastnilo 395 detí. Podujatie Miestna knižnica Petržalka organizovala v spolupráci s vydavateľstvom Trio publishing.

unicef-01.JPG unicef-02.JPG unicef-03.JPG
unicef-04.JPG unicef-05.JPG unicef-06.JPG