Zverejnené 29.07.2013,

Prvá z pripravovaných troch besied v rámci nášho letného programu Open air knižnice organizovala Miestna knižnica Petržalka v spolupráci s vydavateľstvom Koruna. Vydavateľstvo vydalo na letný knižný trh dve knihy , o ktorých sme sa s ich autorkami porozprávali. Petržalčanka Lena Riečanská vydala už svoju v poradí štvrtú knihu Čerešňa na šľahačku a Marta Gergelyová, slovenská autorka žijúca už viac rokov v Írsku svoj slovenský knižný debut Most cez rieku Liffey. Besedu moderovala metodička a knihovníčka Miestnej knižnice Petržalka Viera Némethová a veľmi nás teší že sa stretla so záujmom zo strany priaznivcov slovenskej ženskej spoločenskej literatúry. V cykle besied budeme pokračovať aj 24. júla a 14. augusta 2013 na rovnakom mieste a predstavíme vám ešte päť autoriek a ich zaujímavé knižné publikácie.