Zverejnené 21.08.2013,
POZVANIE:
Knižný kolotoč 2013
Knihy dostávajú novú šancu

Miestna knižnica Petržalka Vás s radosťou opäť pozýva povoziť sa na Knižnom kolotoči. Tento rok je to 6. ročník a preto sme sa rozhodli spraviť 5 kôl. Otvorenie sezóny bude dňa 3.7.2013 pred budovou Technopolu pri fontáne. Cieľom kolotoča je, aby sa formou bezplatnej hry, bez potreby sa zaregistrovať v knižnici, podporilo putovanie kníh medzi Petržalčanmi, ktorí dajú knihám vyradeným z knižného fondu druhú šancu, vrátia ich do čitateľského života.
Miesto konania: pred budovou Technopolu pri fontáne. Pri zlom počasí vo vestibule.
Termíny:

1. kolo 3. júla 2013 od 9.00 – do 12.00 hod.
2. kolo 17. júla 2013 od 9.00 – do 12.00 hod.
3. kolo 31. júla 2013 od 9.00 – do 12.00 hod.
4. kolo 14. augusta 2013 od 9.00 – do 12.00 hod.
5. kolo 28.augusta 2013 od 9.00 – do 12.00 hod.

Budete mať možnosť zadarmo získať knižku, ktorú by ste mali po prečítaní ponúknuť ďalším záujemcom – v rodine, známym, priateľom… Môžete ju aj nechať na verejne prístupnom mieste, kde si nájde svojho čitateľa. Knihy sú označené informačnou nálepkou. Do letného projektu sú zaradené knihy vyradené z knižného fondu knižnice tzv. duplikáty alebo ide o knihy pochádzajúce z darov od občanov. Veríme, že si medzi knižkami nájdete svoj obľúbený žáner na dovolenku: dobrú detektívku, historický román, napínavý triler, román pre ženy, sci-fi, či v súčasnosti obľúbené romány fantasy a určite aj niečo pre deti.

Tešíme sa na Vás
Vaša
Miestna knižnica Petržalka

Knižný kolotoč – 4. kolo

Štvrté kolo letného Knižného kolotoča, ktoré sa konalo v príjemnom počasí pri Technopole nás príjemne prekvapilo. Naši skalní čitatelia nás už čakali a spolu s nami vyberali knihy pre svoje potešenie. Do výberu sme pripravili rozprávkové knihy pre najmenšie deti, o ktoré bol veľký záujem, ale nezabudli sme na detektívky, historické romány ako aj romány pre ženy. Záujemci o knihy si vybrali asi 430 titulov z ponúknutých 750 kníh.
Radi Vás opäť uvidíme 28.8.2013 od 9.00-12.00 hod., kedy spolu posledný krát v tomto lete rozkrútime kolotoč.

Knižný kolotoč – 3. kolo

7.8.2013 prebehlo tretie kolo nášho Letného knižného kolotoča a nieslo sa v znamení mierne vetristého ale príjemne letného počasia. Teší nás, že sme mohli rozdať okoloidúcim náhodným návštevníkom, ale aj ľuďom, ktorí na naše knihy už netrpezlivo čakali cca 370 kníh. Záujem
bol v tomto kole najmä o cudzojazyčnú literatúru v angličtine a nemčine, ktorú sme mali v ponuke ale aj o poéziu, knihu ručných prác pre ženy a samozrejme detské knihy.
Tešíme sa na ďalšie kolo knižného kolotoča a radi vás privítame 14. augusta v čase od 9,00 – 12, 00 na známom mieste pri fontáne pred budovou Technopolu v Petržalke.

Knižný kolotoč – 2.kolo

Knižný kolotoč – 1.kolo