Zverejnené 05.09.2013,
Otvorenie novej pobočky na Základnej škole Dudova 2

Začiatok školského roka sa na Základnej škole na Dudovej ulici sa niesol v znamení otvorenia novej detskej pobočky našej knižnice , ktorá sa nachádza na prvom poschodí priamo v budove základnej školy. . Pobočku knižnice sa podarilo presťahovať z pivničných priestorov na Ambroseho ulici.
Po príhovore pani riaditeľky PhDr. Kataríny Bergerovej, pána starostu mestskej časti Petržalka Ing. Vladimíra Bajana, " krstnej mamy „ tejto detskej pobočky akademickej maliarky Daniely Zacharovej , vedúcej odboru školstva Mgr. Veroniky Redechovej, riaditeľky Staromestskej knižnice PhDr. Judity Kopáčikovej a spisovateľky Leny Riečanskej už nič nebránilo tomu, prestrihnúť pásku a otvoriť dvere pobočky pre všetky deti.
Je to už druhá pobočka Miestnej knižnice Petržalka , ktorá sa nachádzadza priamo v priestoroch základnej školy a sme tak ešte bližšie malým aj veľkým žiakom . Jedna z našich pobočiek sídli už od roku 2010 už v Základnej škole na Prokofievovej ulici.

„Budeme tak bližšie k deťom, mládeži, ich rodičom aj pedagógom. To nám umožní poskytovať kvalitnejšie služby a rozvíjať spoluprácu Miestnej knižnice Petržalka a základných a materských škôl v oblasti výchovy a vzdelávania,“ povedala pre agentúru SITA v rozhovore riaditeľka MKP PhDr. Katarína Bergerová.

V novom priestore bude nainštalovaná aj jedna zo štyroch počítačových a projekčných zostáv, ktorú kúpili pre detské pobočky vďaka podpore grantového systému Ministerstva kultúry SR. Knižnica je verejná a bude otvorená denne aj pre rodičov , starých rodičov aj pedagógov detí.

dudova-01.JPGdudova-02.JPGdudova-03.JPGdudova-04.JPG
dudova-05.JPGdudova-06.JPGdudova-07.JPGdudova-08.JPG