Zverejnené 15.10.2013,
V stredu 9. októbra srdečne pozývame všetkých našich čitateľov a priaznivcov na stretnutie so spisovateľkou Toňou Revajovou – autorkou úžasných detských kníh Johanka v Zapadáčiku a Zlom väz Johanka, Denis a jeho sestry a iné . Podujatie má názov Babinky sú plné príbehov a pani spisovateľka sa stretne so seniormi ktorí čítajú svojim vnúčatám a hovoriť sa bude o knihách ktoré mali radi oni, keď boli ešte deťmi. Týmto podujatím štartujeme PETRŽALSKÝ SENIORFEST v našej knižnici.

Petržalský Seniorfest 2013 v našej knižnici odštartovala beseda s krásnou atmosférou pod názvom Babinky sú plné príbehov so spisovateľkou, bývalou redaktorkou, jazykovou korektorkou a prekladateľkou Toňou Revajovou. Pani spisovateľka sa stretla nie len s čitateľmi – seniormi ale aj s deťmi zo ZŠ internátnej na Vlasteneckom nám. Besedu otvorila autorka čítaním zo svojej poviedky "Večer ťa strieskam ", ktorá je súčasťou výberu poviedok ktoré každý rok vydáva vydavateľstvo Perfekt. Ani tento názov poviedky, ktorá sa sčasti odohráva aj v Petržalke deti neodradil a pani spisovateľke porozprávali čo rady čítajú oni. Toňa Revajovová porozprávala o svojich vnúčatách a o tom, ako rozpráva svojim vnúčatám príbehy. Prítomné dámy tiež hovorili o svojich obľúbených knihách z detstva, o tom, ako sa literatúra a literárne záujmy detí zmenili a aký typ príbehu zaujme deti dnes. V príjemnej komornej atmosfére sme pohovorili o časoch minulých i terajších a na nás všetkých sa svojim šibalským úsmevom zo stolíka usmievala štvrtáčka Johanka, hlavná hrdinka zatiaľ dvoch vydaných a ocenených kníh Toni Revajovoej.

SR1-1.JPG SR1-2.JPG SR1-3.JPG
SR1-4.JPG SR1-5.JPG SR1-6.JPG