Zverejnené 27.06.2014,

Miestna knižnica Petržalka sa s tohtoročnou sezónou rozlúčila poslednou z cyklu cestovateľských besied pod názvom Dovolenkový Amsterdam. Dlhoročný cestovateľ a sprievodca, p. Peter Suja, sa s nami už po druhý raz vydal na cesty, tentokrát do mesta, ktoré je typické svojou architektúrou meštianskych domov a početných mestských kanálov – do Amsterdamu. Nenadarmo sa tomuto mestu hovorí aj „Benátky severu“. V deväťdesiatminútovej prehliadke nás elegantne previedol dejinami, architektúrou a početnými zaujímavosťami tohto mesta, ktoré svojou kozmopolitnosťou a bohatou históriou patrí medzi klenoty európskeho kultúrneho a turistického dedičstva.
Touto cestou by sme sa p. Sujovi chceli ešte raz veľmi pekne poďakovať s vierou, že aj v budúcnosti nás bude sprevádzať na ďalších nezabudnuteľných potulkách .

Amsterdam1.JPG Amsterdam2.jpg Amsterdam3.jpg
Amsterdam4.jpg Amsterdam7.jpg Amsterdam8.jpg