Zverejnené 08.08.2014,

Open air knižnica na Magio pláž 2014 na Tyršovom nábreží
Salmela: Žirafia mama a iné príšery

Ďalšie piatkové predpoludnie na Magio pláži v Petržalke patrilo rozprávkovým postavičkám a tak trocha aj príšerkách z knihy Alexandry Salmely Saša Salmela Žirafia mama a iné príšery. Čarodejník Čaroslov strážca knižného pokladu petržalskej knižnice predstavil deťom Princeznú Opicu, draka ktorý ochraňoval inú princeznú vo veži, magnetického rytiera a iné postavičky. Deti sa mohli naučiť aj úžasnú pesničku o Žirafej mame. Ale to ešte nebol koniec ! Ilustrátorka tejto bezpochyby skvelej a originálnej knihy Martina Matlovičová Králová viedla improvizované dielničky, kde si všetci malí čitatelia a návštevníci našej letnej Open air knižnice mohli vyrobiť škrabošky, ktoré predstavovali zvieratká alebo fantazijné bytosti. Už o pár minút začal pri knižnici chodiť papagáj Ara, pani mačička , niekoľko morských panien, ktoré boli silnou konkurenciou dunajským vílam ktoré sa určite na deti z neďalekej rieky závistlivo pozerali. S deťmi sa stretneme aj na budúci piatok 15. augusta o 10,00 hod. znova na už známom mieste, kde si jedna malá školáčka povie že do školy nejde… a basta! A pani spisovateľka Gabika Futová o tom ešte aj napíše knihu. Za spoluprácu pri dnešnom podujatí patrí veľká vďaka detskému časopisu Slniečko a zástupkyni šéfredaktora Ľubke Kepštovej a Literárnemu informačnému centru.

zm-01.JPG zm-02.JPG zm-03.JPG zm-04.JPG
zm-05.JPG zm-06.JPG zm-07.JPG zm-08.JPG