Zverejnené 15.10.2014,

beseda s Tomášom Janovicom

Pozývame na ďalšie stretnutie v rámci Dní slovenskej literatúr aj Petržalského Seniorfestu 2014 – v utorok 14. októbra 2014 o 10,00 hod. sa na našej detskej pobočke , ktorú nájdete na 1. poschodí Základnej školy na Dudovej ul. č. 2 stretneme s aforistom, epigramatikom, básnikom, textárom, dramatikom a prekladateľom Tomášom Janovicom. Stretnú sa s ním aj detskí čitatelia jeho kníh.  Drevený tato je knihou, ktorú dnes už číta tretia generácia detí a v najnovšom vydaní je doplnená skvelými ilustráciami Martiny Matlovičovej, ktoré jej neuveriteľne pristanú.

Druhým vzácnym hosťom ktorého sme privítali na detskej pobočke na Základnej škole Dudova 2 bol spisovateľ, básnik, aforista, autor rozhlasových, televíznych aj divadelných hier Tomáš Janovic. Tomáša janovica poznajú už tri generácie detí ako dreveného tata svojich dvoch dcér a jeho básne stále bavia slovenské deti. najprv si samozrejme museli deti vyskúšať, či je pán spisovateľ naozaj drevený. Poklopkali si po ňom, započúvali sa do jeho básničiek, niektoré aj samé prečítali a niečo im prečítala aj knihovníčka Vierka Némethová. Deti knihu Drevený tato veľmi dobre poznali a najviac sa im páčila báseň v ktorej Táňa a Kata letia do školy a ich mama do práce. Prečítali sme si aj rozprávku z knihy Ukradni tri vajcia o ježibabách, ktoré rady sedia na tvrdom „y“ a mäkkom „i“. naozaj viete kde na svete sú najsmutnejšie ježibaby? Nie? Tak tretiaci z Dudovej vám to možno povedia, a možno si to budete musieť doštudovať z knihy Tomáša Janovica a Mariána Vaneka sami.

janovic-01.JPG janovic-02.JPG janovic-03.JPG
janovic-04.JPG janovic-05.JPG janovic-06.JPG