Zverejnené 05.11.2014,

Včera našu najnovšiu pobočku na Turnianskej 10 obsadili tí najmilší hostia. Prváci ! Ešte sa len učia čítať a písať, ale knihy majú radi a mnohým rodičia doma čítali a čítajú knihy, ktoré pre nich do konca tohto školského roka prestanú byť záhadou, pri ktorej rozlúštení dnes ešte stále potrebujú pomoc rodičov, starých rodičov či starších súrodencov. Ako Rýchly šíp prebehnú šlabikárom a budú si vedieť prečítať príbeh školáčky Rinky, ktorá nemá starých rodičov ako iné deti. Má Rýchleho šípa a Sokolie oko, to sú indiánske mená jej dedka a babky. Ak neviete čo je totem, vigvam, fajka mieru a kde leží najmenšia indiánska osada určite sa všetko dozviete po prečítaní knihy Marty Hlušikovej Môj dedko Rýchly šíp. Deti a ich rodičov, súrodencov aj starých rodičov dokonca aj pani vychovávateľky zo ZŠ Turnianska 10 príbeh naozaj zaujal a prváčikovia malý veľké indiánska šťastie. Za nových čitateľov našej knižnice ich pasoval rytierskym spôsobom sám čarodejník Čaroslov strážca knižného pokladu petržalskej knižnice. Pretože každá správna knižnica má svoju rozprávkovú bytosť, ktorá v nej prebýva a Miestna knižnica Petržalka tým správnym miestom pre deti určite je.

dedko-1.JPG dedko-2.JPG dedko-3.JPG
dedko-4.JPG dedko-5.JPG dedko-6.JPG