Zverejnené 04.06.2015, Pre deti Pre dospelých Pre mládež

Pondelok 1. jún bol aj v našej knižnici výnimočným dňom. Všetky deti dnes slávia svoj sviatok – Medzinárodný deň detí. Tento týždeň ale slávime aj týždeň čítania deťom. Začala sa kampaň Celé Slovensko číta deťom- celé Slovensko číta deťom 20 minút denne, ktorá bude po celý týždeň od 1. – do 7. júna prebiehať vo všetkých slovenských knižniciach. Dnes sme na pobočke Dudova 2 predstavili štvrtákom a piatakom z tejto školy novú knihu spisovateľky Leny Riečanskej Ach, tá Joja. V Joji a jej kamarátkach sa deti našli, pretože je v mnohom taká istá ako oni. smile emoticon Dokonca si pani spisovateľka pre deti pripravila pesničku o Petržalke, pretože sa v petržalskej knižnici stretli petržalské deti s autorkou – Petržalčanskou. Rozprávanie o knihe zakončila súťaž v nafukovaní balónov, ktorá sa deťom páčila a bola trocha odľahčením dnešného dňa, ktorý patrí deťom.

joja-01.JPG joja-02.JPG joja-03.JPG joja-04.JPG
joja-05.JPG joja-06.JPG joja-07.JPG