Zverejnené 13.11.2015, Pre deti Pre dospelých Pre mládež

Deti v petržalskej knižnici majú „dobrý nos“ na ilustrácie. ILUSTRÁTORSKÝ OLYMP – vyhodnotenie súťažnej ankety uskutočnenej medzi návštevníkmi výstavy v Miestnej knižnici Petržalka

V októbri 2015 BIBIANA predstavila putovnú výstavu ILUSTRÁTORSKÝ OLYMP v priestoroch Miestnej knižnice Petržalka na Prokofievovej ulici. Návštevníci si na nej mohli prezrieť 25 ilustrácií ovenčených Grand Prix BIB a zalistovať si v takmer 150 detských knihách z celého sveta, za ilustrácie ku ktorým získali ich autori najvyššie ocenenia na Bienále ilustrácií Bratislava v priebehu polstoročia existencie tohto podujatia. Mnohé deti využili príležitosť a zapojili sa do našej súťažnej ankety o najlepšieho ilustrátora.

Na otázku „Ktorý ilustrátor sa ti na výstave najviac páčil?“ odpovedalo 34 detí z petržalských základných škôl. Na základe ich odpovedí sme zostavili rebríček najobľúbenejších ilustrátorov TOP 10, ktorý vyzerá takto:
1. Laura Carlin ( Veľká Británia ) – tohtoročná víťazka Grand Prix BIB 2015 – kniha Iron Man – Železný muž
2. Frederic Clement ( Francúzsko ) víťaz Grand Prix BIB 1985 – kniha Bestiairie fabuleux ( Zázračný zverinec )
3. Martin Jarrie ( Francúzsko ), nositeľ Grand Prix BIB 1997 – kniha Le colosse machinal
4. Andrej Strumillo( Poľsko ) nositeľ Grand Prix BIB 1971 – kniha Narzeczony z morza – kniha škandinávskej mytológie
5. Dušan Kállay ( Slovensko ) nositeľ Grand Prix BIB v roku 1983 – kniha Alica v krajine zázrakov.
6. John A. Rowe ( Veľká Británia ) Grand Pric BIB 1995 – kniha Die
Entstehung der Gürteltiere
7. Katja Gehrmann ( Nemecko ) – kniha Strandhunde
8. Tassies Penella ( Španielsko ) , víťaz Grand Prix BIB 2009 – kniha El nen perdut – Stratené dieťa.
9. Einar Turkowski ( Nemecko ), nositeľ Grand Prix 2007 – kniha Es warfinster und merkwürdig still – úžasné čiernobiele ilustrácie.
10. Yasuo Segawa (Japonsko) historický prvý víťaz a nositeľ Grand Prix BIB 1967- kniha Kiyomori
V Bibiane vylosovali spomedzi všetkých anketových lístkov troch našich malých čitateľov, ktorí dostávajú peknú knižku a darčeky ( tričko,.lietajúci tanier a šiltovku ) od Bibiany.
Sú to Veronika Vašeková, Matej Majer a Meriam Morssi. Výhercom gratulujeme.