Zverejnené 07.03.2016, Pre deti

V rámci Týždňa slovenských knižníc prebehol 9. ročník tradičného Jarného maratónu s knihou, ktorý sa uskutočnil aj v petržalskej knižnici na pobočkách Prokofievova 5 a Turnianska 10. Tento rok sme vo všetkých knižniciach s deťmi hovorili o knihe autoriek Kataríny Kerekesovej, Kataríny Molákovej a Alexandry Salmely Mimi a Líza. Ide o krásny príbeh dvoch dievčatiek – susediek, z ktorých jedna je nevidiaca. Obe dievčatká spoločne objavujú fantastický zázračný svet okolo seba. Predlohou ku knihe bol večerníčkový seriál, na ktorom spolupracovali aj hostia , ktorí prijali pozvanie na obe naše pobočky. Animátori Ivana Tirpáková a Jozef Elšík. O vzniku tejto krásnej knihy nám prišla povedať Zuzana Šeršeňová z vydavateľstva Slovart.