Zverejnené 06.05.2016, Pre deti

Na Klinike pre deti a dorast A. Getlíka na Antolskej ulici pribudla 4. mája samoobslužná knižnica. Deti, ktoré sú tu hospitalizované, si tak budú môcť kedykoľvek vybrať peknú knihu na čítanie a prežiť časť hospitalizácie vo svete fantázie. Príbehy so šťastným koncom, ako je to už u rozpávok zvykom, dopĺňajú nádherné ilustrácie, ktoré deti potešia, pobavia aj poučia.
Knižnicu otvorili – za účasti primára MUDr. Jána Červenku a prednostky kliniky Doc. MUDr. Kataríny Furkovej, CSc., riaditeľky ZŠ pri zdravotníckom zariadení Bratislava PaedDr. Zuzany Skákalovej, učiteliek, sestričiek a samozrejme detí – starosta Petržalky Vladimír Bajan a riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka Katarína Bergerová. Taktiež im pri príležitosti trojdňového podujatia Dní detskej knihy venovali obrazy od našich výnimočných ilustrátorov detských knižiek, ktoré budú dopĺňať chodby a izby nádherne vyzdobené ich vlastnou tvorbou. Knihy bude knižnica priebežne dopĺňať a obmieňať tak, aby si každý pacient – od predškolákov až po tých “násťročných” – našiel to svoje dielko na spríjemnenie pobytu na klinike. ““Malým pacientom želám skoré uzdravenie, aby si nedočítanú knihu prišli radšej požičať zdraví na niektorú z desiatich pobočiek našej knižnice “, zaprial deťom Vladimír Bajan a poďakoval riaditeľke knižnice za zriadenie už jedenástej pobočky, ktorá dostane knihy zas bližšie k deťom a mládeži. ( text:www.petrzalka.sk)