Zverejnené 09.06.2016,

Výstava detských výtvarných prác „ Rio a Letné olympijské hry 2016 „ spojená s vyhodnotením súťaže

Veľvyslanectvo Brazílie v Slovenskej republike, BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti, Slovenský olympijský výbor a Miestna knižnica Petržalka spoločne otvorili výstavu najkrajších detských výtvarných prác zo súťaže, ktorú vyhlásilo Brazílske veľvyslanectvo pre deti pri príležitosti zahájenia Letných olympijských hier v Rio de Janeiro. Do súťaže sa prihlásilo 46 škôl – základných aj špeciálnych z bratislavského kraja a porota vyhodnotila v troch kategóriách tie najlepšie a najkrajšie práce.  Súťažilo sa v kategórii 1. a 2. ročníky ZŠ, 3. a 4. ročníky ZŠ a kolektívne práce.

Ocenenia deťom odovzdala osobne pani veľvyslankyňa Susan Kleebank, spolu so zástupcom starostu mestskej časti Bratislava – Petržalka Jánom Bučanom , riaditeľom Bibiany Petrom Tvrdoňom a riaditeľkou Miestnej knižnice Petržalka Katarínou Bergerovou. Krásne darčeky deťom odovzdali aj naši dvaja olympionici – basketbalisti, ktorí nás budú reprezentovať na LOH 2016 v brazílskom Rio de Janeiro. Program otvorili ukážky tradičného brazílskeho bojovného  umenia spojeného s tancom capoiera, ktorú predviedli členovia Akadémie Universum v Bratislave.

Výstavu môžete navštíviť vo výpožičných hodinách knižnice na pobočke Prokofievova 5 do 22. júna 2016.