Zverejnené 21.11.2016,

“ Ako na knižničné podujatia pre žiakov druhého stupňa?“ je názov tvorivého worshopu, ktorý v dvoch fázach absolvujú knihovníci rodinných a detských pobočiek petržalskej knižnice. Našim školiteľom, inšpirátorom a poradcom v tejto téme bol propagátor detskej literatúry, Petržalčan Tibor Mrkvička Hujdič. Aké podujatia by potešili školy, pedagógov a žiakov Ii. stupňa? V čom je iná práca so žiakmi na prvom stupni a v čom so skupinou žiakov druhého stupňa základných škôl? Čo všetko v našej knižnici pre žiakov pripravujeme a robíme a ako by sme mohli doplniť ponuku podujatí tak, aby naozaj zaujala ? Sme radi, že máme možnosť reálne si aj vyskúšať niekoľko dobrých nápadov a veríme, že ich budeme vedieť preniesť aj do praxe pri realizácii podujatí pre druhý stupeň základných škôl.