Zverejnené 26.01.2018,

Dnes prebehlo na riaditeľstve petržalskej knižnice pracovné koordinačné stretnutie z poslednej prípravnej fáze zavedenia novej služby požičiavania audiodokumentov z digitálneho fondu Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. S Norbertom Véghom , ktorý má v levočskej knižnici na starosti digitálnu knižnicu a technickú podporu tohto unikátneho projektu. Prešli celý postup, ktorý umožní bezproblémovú registráciu, vstup a využívanie audiofondu pre nevidiacich, slabozrakých a inak zdravotne postihnutých, ktorý budeme v našej knižnici sprostredkovať od 5. februára 2018 na pobočkách Vavilovova 26 a Prokofievova 5. Norbert Végh priniesol aj jedinečnú reliéfnu publikáciu určenú pre nevidiacich a slabozrakých vydanú pri príležitosti 500. výročia ukončenia prác na hlavnom oltári v Chráme sv. Jakuba v Levoči. Dalším s darčekov pre knižnicu bol aj reliéfny kalendár na rok 2018 Poďte s nami do ZOO, od ktorého sme nevedeli odtrhnúť oči.