Zverejnené 15.06.2018,

Petržalskú knižnicu čaká príjemná udalosť. V pondelok 18.6.2018 otvoríme po dlhšej prestávke pobočku knižnice na ulici Vyšehradská 27. Pobočka bude slávnostne otvorená za prítomnosti starostu MČ Petržalka Vladimíra Bajana a „krstnej mamy“, Petržalčanky Dany Hlavatej.

Rozsah rekonštrukcie predstavoval dispozičné riešenie, kompletnú revitalizáciou, opravy a výmeny stropov, bočných stien, elektroinštalácií, podláh so špeciálnou krytinou pre vyššiu záťaž, vybavenie novým knihovníckym mobiliárom s prihliadnutím na detskú zónu a čitárenský malý sektor, výmeny sanity a úpravy sociálnych priestorov a dennej miestnosti knihovníkov. Súčasťou rekonštrukcie bola výmena starej vchodovej mreže a doriešenie vstupu pre znevýhodnených čitateľov alebo kočíky, či vozíky (nábeh a bočné madlá).

Pobočka bude slúžiť najmenším aj seniorom, poskytne oddych pri knihách, relax pri časopisoch a dennej tlači, vytvorí ponuku pre najmenších na zábavu aj poučenie, umožní mládeži a dospelým používať výpožičné absenčné a prezenčné služby, verejný internet, wifi sieť a získavať ďalšie užitočné informácie.

Pobočka skvalitní svoje okolie, obohatí spoločenské vyžitie okolitej komunity a v novom a modernom priestore ponúkne všetkých nových i stálych čitateľov kvalitné služby.