Zverejnené 21.06.2018,

Aj toto leto pripravila knižnica osvedčený letný program. Okrem návštevy pobočiek Vás pozývame, počas horúcich dní, oddýchnuť si na letnú Magio pláž na Tyršovom nábreží. V príjemnom prostredí pod stromami tu môžete využiť našu samoobslužnú open air knižnicu a v nej časopisy a knihy na príjemné letné oddychové čítanie. Pre najmenších návštevníkov pláže sme pripravili v júli a v auguste divadelné prestavenia. Deti čaká stretnutie s veľrybou Grétou, neposlušnými kozliatkami, malou Sofiou a jej kamarátkou, a tiež veselá vandrovka s vajíčkom a troma kozliatkami.
Knihy na letné čítanie môžete nájsť aj na Knižnom kolotoči. Jeho hlavnou myšlienkou je posunúť knihy po ich prečítaní inému čitateľovi.
Prázdninujúce deti pozývame v pondelky a stredy zapojiť sa do nevšedných aktivít v rámci spoločného projektu Prečítané leto. Počas 9 týždňov letných prázdnin ich na detských a rodinných pobočkách čakajú zaujímavo spracované témy, napr. o mori, o okuliaroch alebo o číslach.
Prajeme pekné leto!