Zverejnené 14.12.2018,
Koniec roka sa blíži a to je čas, kedy v petržalskej knižnici hodnotíme a bilancujeme. Jednou z milých udalostí, ktorú už niekoľko rokov ku koncu roka pripravujeme, je poďakovanie našim najlepším a najmilším detským čitateľom.
Pre mnohé deti sa petržalská knižnica sa stala obľúbeným miestom, ktoré rady navštevujú a zúčastňujú sa na jej programe a podujatiach. Už po tretíkrát preto knihovníčky a knihovníci vybrali našich najaktívnejších detských čitateľov v knižnici. V pobočke na Furdekovej ulici ich osobne privítala pani riaditeľka Katarína Bergerová, ktorá si pre ne pripravila darček – predstavenie Pupo a Fazuľka na motívy knihy Hany Lasicovej Pupo a Fazuľka a malý knižničný balíček.
Nesmelý Pupo a jeho kamarátka Fazuľka deťom ukázali, že sa netreba báť tmy ani strašidiel, sny vymyslela kamarátka fantázia a futbal sa dá hrať aj hlavou.
Sme radi, že máme takýchto skvelých čitateľov, s ktorými sa stretávame počas celého roka v našej petržalskej knižnici.