Zverejnené 14.03.2019,

20. ročník Týždňa slovenských knižníc je úspešne za nami. V petržalskej knižnici sme zaregistrovali a preregistrovali 847 čitateľov a našli 70 stratených kníh.

Registrácia čitateľov prebiehala na všetkých desiatich pobočkách, knihy sa hľadali na troch pobočkách. Každý deň, od pondelka do piatku, sa na každej pobočke stratilo priemerne päť kníh, ktoré boli založené v fonde a ktoré čitatelia, najmä deti, hľadali podľa indícii našich knihovníkov. V pobočke Vavilovova 24 museli deti najprv vylúštiť knižnú tajničku, ktorá ich naviedla na indíciu, podľa ktorej vedeli, kde treba stratené knihy hľadať.  Pri hľadaní si často pomáhali a hľadali dvaja alebo traja spolu. Niektoré deti využívali pri hľadaní aj online katalóg, pomocou ktorého sa im podarilo stratenú knižku rýchlo a ľahko nájsť. Deti i dospelí, ktorí pomáhali hľadať boli veľmi spokojní so svojim úlovkom a mnohí boli milo prekvapení, že si nájdenú knižku môžu nechať.

O rok sa môžete opäť tešiť na úspešne podujatie.

Vyhodnotenie:

počet hľadaných kníh : 73