Zverejnené 14.06.2019,

Mestská časť Petržalka sa už po tretíkrát predstavila na Hlavnom námestí, na podujatí Petržalka na námestí, ktoré je súčasťou Kultúrneho leta v Bratislave.

Nechýbala samozrejme ani knižnica. Petržalka to nie je len sídlisko s vysokými panelákmi ale aj kultúrne domy, športoviská, ihriská a 10 pobočiek petržalskej knižnice. Na ukážku sme predstavili knihy z fondu knižnice na tému Bratislavy a Petržalky.  Výber kníh ovplyvnilo 100. výročie pripojenia Petržalky k Československu, ktoré oslavujeme v auguste tohto roka. Okoloidúci, ktorí sa pristavili pri stánku knižnice si v knihách zalistovali a zaspomínali na podoby nášho mesta z minulých rokov.

O pestrý program sa postarali deti a umelci z Petržalky. Občerstvenie v podobe marhuľových koláčikov bolo odkazom na históriu marhuľových sadov v Petržalke.