Zverejnené 18.09.2019, Pre deti Pre dospelých

Včera sme boli súčasťou kreatívnych aktivít ZŠ Dudova 2 v rámci Európskeho týždňa mobility 2019.

Knihovníčky Miška a Vierka hovorili s deťmi o význame slova “ mobilita“ a o ich skúsenostiach s dopravou. Deti sa aktívne zapojili do diskusie, v ktorej hovorili svoje dôvody prečo niektoré dopravné prostriedky radšej nevyužívajú. “ … v aute mi býva nevoľno, v autobuse nie“, “ autobus je špinavý, bojím sa že budem chorý“, „..vo vlaku sa dá ísť na záchod, dá sa postaviť, môžme si viacerí zahrať karty , ale v aute nie „.

Prečítali sme si rozprávku o semafóre a pande červenej z knihy Dopravné rozprávky Petržalčanky Dany Hlavatej a aktívne sme pracovali, s textami z knihy.

Počas nášho improvizovaného knihovníckeho podujatia chodili okolo nás rodičia, deti, aj starí rodičia, ktorí minimálne úsmevom, ale niektorí aj slovne vyjadrili svoju spokojnosť, ako sa priestor pred budovou školy odrazu dá krásne využiť pre potreby vyučovania na čerstvom vzduchu.
Na záver sme si zahrali mini súťaž v poznávaní dopravných značiek. Mnohé sú osadené najmä v okolí školy a deťom to šlo naozaj výborne!
Vo štvrtok o 14,00 sa na tom istom mieste vidíme spolu s deťmi opäť.