Zverejnené 25.09.2019,

Do Európskeho týždňa mobility, ktorý odštartoval 16. septembra sa v spolupráci s mestskou časťou zapojila aj naša knižnica. Počas celého týždňa bola zjednosmernená cesta pri základnej škole Dudova a dočasne vytvorení bezpečný priestor bez áut, pripravený na zaujímavé podujatí a diskusie.  O program pre deti sa postarali naši knihovníci v utorok a vo štvrtok.

V utorok knihovníčky Miška a Vierka hovorili s deťmi zo ZŠ Dudová o význame slova “ mobilita“ a o ich skúsenostiach s dopravou. Prečítali sme si rozprávku o semafóre a pande červenej z knihy Dopravné rozprávky Petržalčanky Dany Hlavatej a aktívne sme pracovali, s textami z knihy. Vo štvrtok Miki a Miška s deťmi z MŠ Krtko v prváčikmi z Dudovej spoznávali dopravné značky, učili sa zásady prechádzanie cez cestu a pravidlá cestnej premávky z pohľadu vodičov a z pohľadu chodcov.  Pre deti mali tiež pripravený príbeh o vretenici z knihy Jozefa Pavloviča Bračekovci- mravčekovci, ktorú si mravce pomýlili s diaľnicou.

Na spestrenie nechýbali ani krásne knihy z našej knižnice.