Zverejnené 03.09.2019,

Prečítané leto sú letné prázdniny, v ktorých každý týždeň prináša nové hry a tipy na dobré knihy. Naša knižnica sa do celoslovenského projektu  zapojila už tretí rok  na všetkých svojich detských aj rodinných pobočkách. Každý deň sa čítalo na inej pobočke, preto ak ste to nestihli napríklad v utorok na Furdekovej, mohli ste sa prejsť vo štvrtok na Vavilovovu a podobne. Okrem čítania na deti každý deň čakali zaujímavé aktivity, hry, vymaľovánky a ďalšie tvorivé činnosti. Napríklad počas týždňa o vode si deti vyrábali vlastné akvárium, počas týždňa o včelách a chrobákoch vyrábali pestrofarebných šesťnohých, beznohých i lietajúcich kamarátov a počas týždňa o spánku vyrábali lapače snov.

K tomu bol samozrejme pripravený krásny príbeh a množstvo kníh s nádhernými ilustráciami pre menšie i väčšie deti. Čítalo sa nielen v knižnici ale aj na ihriskách. Pretože čítať sa dá úplne všade.

Tešíme sa opäť o rok.

Témami tohto leta boli: