Zverejnené 07.12.2019,

Petržalská knižnica sa pripojila k celoslovenskému adventému čítaniu deťom.

Vtipný príbeh nevrlého králika a milej medvedice si vypočuli v utorok 4. decembra prváci zo ZŠ Turnianska v podaní herečky Zuzany Jurigovej Kaprálikovej. Medvedica,  ktorá sa nečakane prebudila uprostred zimného spánku sa rozhodla, že si postaví snehuliaka. Králik, na začiatku vrfloš a mudrlant, nakoniec predsa len zistil, že mať kamarátku je predsa len fajn.

Druhý deň, v stredu 5.12. sme v pobočke Furdekova privítali prvákov zo základných škôl Lachova a Pankúchová. Spisovateľka Roňa Revajová im predstavila príbeh malej Anny, ktorá rada číta a teší sa do školy z vlastnej knižky Rok Sivka Ohniváka. Okrem čítania deťom porozprávala aj o svojom písaní. Už od detstva milovala čítanie a vedela, že raz sa stane spisovateľkou. Doteraz napísala 54 kníh, z toho 12 pre deti. Knižku Rok Sivka ohniváka ocenili ako najlepšiu knihu ženskej autorky vydanej v roku 2018 Cenou Bibliotéky.