Zverejnené 13.02.2024, Pre dospelých
Vernisážou v priestoroch Klubu pod terasou, ktorý je súčasťou knižnice na Vavilovovej 26 sme od pondelka, 12. februára 2024 sprístupnili interaktívnu výstavu “ 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu“.
Návštevníci výstavy si môžu pozrieť devätnásť výstavných panelov, ktoré zachytávajú všetky medzníky rozhlasového vysielania. Prostredníctvom QR kódov si môžete vypočuť niekoľko zaujímavých archívnych rozhlasových príspevkov.
Našim vzácnym hosťom bola riaditeľka Českého  centra Bratislava, pani Monika Koblerová.
Hosťami vernisáže boli aj moderátorka, redaktorka a dramaturgička Eva Sládková a bývalý redaktor a moderátor motoristickej relácie Pozor zákruta! Alexander Štefuca.
Výstavu doplnia aj sprievodné podujatia pre deti aj dospelých. Sprístupnená je vo výpožičných hodinách knižnice šesť dní v týždni do 30. apríla 2024.