Zverejnené 07.03.2016, Pre dospelých

Počas Týždňa slovenských knižníc, ktorý prebiehal v našej knižnici od 1.3. – 7.3. 2016 sa uskutočnilo prvé zo sprievodných podujatí k výstave Petržalka v rokoch 1973-1989, ktorú môžete do 16. apríla 2016 navštíviť na pobočke Prokofievova 5. O rýchlodráhe v Bratislave prednášal Peter Martinko z Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy. Spolu s plánmi na výstavbu sídliska v Petržalke vznikli aj plány na výstavbu mestra v Bratislave. Tieto plány sa niekoľkokrát menili a celú ich históriu od plánov metra, cez výstavbu rýchlodráhy až po súčasnú podobu električkovej trate do Petržalky nám veľmi erudovane a zaujímavo priblížil náš hosť Peter Martinko. O činnosti klubu, o záchrane Viedenskej električky a o iniciatíve zachovania petržalského depa ako technickej pamiatky, ktorá sa napokon vydarila informovali Michal Milata a Roman Delikát. Ďakujeme našim hosťom a tešíme sa z veľkého záujmu o dnešnú prednášku. prišlo asi 80 ľudí, čo nás veľmi teší.